ewanowakminiW tym roku po raz kolejny M-GBP w Żabnie obchodzi swoje święto. W maju przypada bowiem Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji żabnieńska biblioteka przygotowała wiele imprez. Jedną z atrakcji jakie M-GBP zaplanowała dla młodzieży było spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Ewą Nowak.

Ewa Nowak urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracowała jako nauczycielka i pedagog- terapeuta.
Jest autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Napisała 37 książek, zadebiutowała w 2002 roku powieścią „Wszystko, tylko nie mięta”. Jej ostatnia wydana w 2013 roku to powieść pt. „Yellow Bahama w prążki”. Obecnie pracuje nad zbiorem opowiadań, który ukaże się w październiku br.

Na spotkaniu z żabnieńską młodzieżą autorka opowiadała o swoim życiu rodzinnym i pisarskim. Odpowiadała na liczne pytania, które zadawali jej uczestnicy spotkania.
Tłumaczyła, że pisze dla młodzieży o problemach szkolnych, miłosnych i rodzinnych , ponieważ to ją interesuje. Dużo czyta, gdyż czytanie nie tylko wzbogaca wyobraźnię, ale także poszerza poziom inteligencji.

Na zakończenie Ewa Nowak rozdawała autografy. Spotkanie było interesujące, ponieważ autorka nie tylko ciekawie mówiła, ale bawiła uczniów dowcipem i humorem.