AMR13MINIPo raz kolejny spotkali się rodzice i ich dzieci w wieku od 0 do 3 lat w M-GBP w Żabnie.

Było to spotkanie w ramach działalności Akademii Młodych Rodziców utworzonej dzięki grantowi z programu „Aktywna Biblioteka”.

Tym razem toczyła się dyskusja z psychologiem Janiną Szopińska na temat wychowania dzieci. Psycholog udzieliła kilku cennych porad np. jak postępować z dzieckiem ruchliwym lub apatycznym. Rodzice powinni pomóc dziecku nadpobudliwemu zaspakajając potrzebę ruchu. Natomiast dzieciom wstydliwym lub bojącym się należy umożliwić kontakty z obcymi ludźmi. Na końcu spotkania rodzice otrzymali „Karty z zabawami” – propozycje zabaw z małymi dziećmi.

Z psychologiem odbędzie się jeszcze jedno spotkanie w miesiącu czerwcu, a za tydzień tj. 21 maja gościem będzie logopeda Anna Szopińska-Lech.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-