W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie twa kurs komputerowy dla seniorów. Bierze w nich udział 11 osób. Zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu prowadzone są przez wolontariusza oraz pracownika biblioteki.

Uczestnicy kursu zapoznają się z obsługą komputera, pracą z plikami i folderami, korzystaniem z programu Word oraz Internetu. Szkolenie ma na celu pomoc osobom starszym w zapoznaniu się z nowymi technologiami oraz przełamanie obaw przed pracą z komputerem. Jest ono odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności lokalnej, jakie seniorzy wyrazili podczas badań tego środowiska przeprowadzonych przez bibliotekę w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Ich celem było zbadanie potrzeb kulturalno-oświatowych osób starszych korzystających z usług M-GBP w Żabnie.

Kurs komputerowy dla seniorów to tylko jedna z propozycji, jakie w ramach Świetlicy „Jesienne Klimaty” biblioteka kieruje do tej grupy. Już 6 marca rozpoczynają się warsztaty decoupage, natomiast w planach są jeszcze warsztaty z garncarstwa, robótek ręcznych oraz malarstwa.
Projekt dofinansowany został z Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” Programu Rozwoju Bibliotek 2012 realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-