Po wakacyjnej przerwie ruszają kolejne warsztaty prowadzone w ramach Świetlicy „Jesienne Klimaty” działającej przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

Świetlica oferuje osobom starszym szereg ciekawych kursów i zajęć. Dotychczas odbyły się warsztaty malarskie, garncarskie, robótek ręcznych oraz decoupage, a także kurs komputerowy dla seniorów. Tym razem M-GBP w Żabnie zaprasza na warsztaty z papierowej wikliny.

Wiklina z papieru to prosta metoda przetwarzania makulatury – starych gazet, magazynów, ulotek czy innych papierowych odpadów. Jest to technika, dzięki której ze zwykłych, codziennych gazet, stworzyć można eleganckie i efektowne koszyki, biżuterię, czy torebki. Polega ona na zwijaniu gazetowych pasków w cienkie rurki, które potem odpowiednio się ze sobą splata. Gotowe przedmioty można pomalować farbami akrylowymi, aby nadać im trwałość i podkreślić naturalne kolory tworzywa lub pomalować bejcą do drewna, by uzyskać efekt zbliżony do naturalnej wikliny.

Na warsztaty z papierowej wikliny, które poprowadzi Barbara Lichorobiec, zapraszamy 18 października o godz. 16:00. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały oraz narzędzia. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece lub telefonicznie pod nr tel. 14 645 69 31. Ilość miejsc jest ograniczona.

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com