Image W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne Żabnieńskie Spotkanie Poetyckie , tym razem miłośnicy poezji spotkali się z poetką, Barbarą Wójcik


 

Wszystko co kocham

przemierzam myślami

przez lata utkane zwyczajnym życiem

jak pajęczyną różnych spraw

w którą włożono moje piękne miłości....

                                   Barbara Wójcik

 

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne Żabnieńskie Spotkanie Poetyckie , tym razem miłośnicy poezji spotkali się z poetką, Barbarą Wójcik

            Barbara Wójcik to poetka mieszkająca w Dąbrówce Gorzyckiej. Ukończyła Szkołę Podstawową w Gorzycach, Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Studium Pedagogiczne, Studium Podyplomowe z matematyki na UJ, Studium Podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą.

Od 1985 r. pracuje w zawodzie nauczycielskim, była dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Stefanii Łąckiej w Gorzycach,  obecnie jest dyrektorem Gimnazjum Publicznego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Rady Miejskiej w Żabnie za upowszechnianie kultury. Czytelnicy żabnieńskiej biblioteki po raz pierwszy spotkali się z poetką, która jest autorką 4 tomików poezji, pisze także prozę.

Uprawia również malarstwo sztalugowe (olej, akwarele, pastele, kolaż). W czasie spotkania poetka dzieliła się ze słuchaczami swoimi refleksjami na temat literatury, ujawniła kulisy powstania niektórych wierszy, mówiła skąd czerpie tematy do swej twórczości.

Po spotkaniu autorskim w Galerii Gminnego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wójcik. Wśród obrazów uczestnicy spotkania dyskutowali o pasji twórczej autorki, można było również nabyć tomik wierszy z dedykacją poetki.

W spotkaniu udział wzięło blisko 90 osób, wśród nich z-ca burmistrza Żabna, wójt Olesna, dyrektorzy szkół, nauczyciele, i miłośnicy poezji.

Wystawa malarstwa Barbary Wójcik pt. „Wszystko co kocham” czynna będzie do 20 lutego.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA ORAZ WERNISAŻU

 
JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com