Image Biblioteka w Żabnie 11 stycznia wzbogaciła się o niecodzienną książkę, jaką jest historia rodziny Stuhrów z dedykacją od autora, czyli Jerzego Stuhra. Książkę tę noszącą tytuł ”Stuhrowie – Portret rodzinny z historią w tle” przekazał książnicy Burmistrz Żabna Pan Stanisław Kusior. Publikację wylicytował dla biblioteki w ramach XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 


Autorem książki jest Jerzy Stuhr, jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych aktorów polskiego teatru i filmu, reżyser filmowy i teatralny, wykładowca krakowskiej PWST i rektor tej uczelni.

Historia rodziny Stuhrów to opowieść o wartości i sile rodziny, którą odkrywa się powoli. W latach sześćdziesiątych XIX wieku pradziadek Jerzego Stuhra - Leopold - przyjeżdża do Krakowa, gdzie kupuje kamienicę w Rynku Podgórskim i zakłada restaurację. Od tego czasu w pasjonującej historii krakowskiej rodziny Stuhrów mieszają się wątki polskie, austriackie, czeskie i węgierskie. Opowieść doprowadzona do dnia dzisiejszego pokazuje jak rodzinna historia obecna jest w życiu rodziny i kształtuje Jerzego Stuhra i jego dzieci: Maćka i Mariannę.

Mamy nadzieję, iż Burmistrz Żabna zapoczątkował nową tradycję wzbogacania księgozbioru żabnieńskiej biblioteki.

Darczyńcy serdecznie dziękujemy w imieniu własnym oraz naszych czytelników.

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com