Image Teatr jest najbardziej atrakcyjną formą estetycznego wychowania dzieci i młodzieży. Nie zapomnieli o tym nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Żabnie i zorganizowali wraz ze swoimi podopiecznymi Konkurs Miniatur Teatralnych.


Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w sceniczne popisy i zachwyciły doskonałymi kreacjami aktorskimi. Uczniowie wcielili się w bohaterów wierszy znanych poetów: J. Tuwima, J. Brzechwy i W. Chotomskiej. Pomimo znanego repertuaru nowe wcielenia Rzepki, Pana Hilarego czy Dyzia marzyciela zrobiły furorę. Należy docenić wielki wkład pracy rodziców, którzy przygotowali niepowtarzalne kostiumy i zgromadzili niezbędne rekwizyty. W zmaganiach teatralnych brało udział 22 zespoły aktorskie z siedmiu klas. Jury w składzie: M. Warias, M. Dziura i P. Węgiel postanowiło przyznać dwa I miejsca: klasom VIa i VIc oraz nagrody indywidualne dla: Klaudii Gierczyńskiej, Karoliny Chłoń, Katarzyny Basty, Darii Lechowicz, Iwony Pudełko i Aleksandry Pikul.

Niewątpliwie największą radość przyniosła nagroda przyznana przez dziecięce jury. Pluszowy miś powędrował w ręce Darii Lechowicz. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że każda przełamana trema i brak pewności siebie to wielki sukces uczniów, ale także nauczycieli, którzy potrafili te ograniczenia przełamać. Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy to już jest teatr – powiedział Gustaw Holoubek. W Żabnie nie tylko słuchano, ale podziwiano i oklaskiwano wspaniałych, małych aktorów.

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com