Image W MGBP w Żabnie zakończyły się wakacyjne zajęcia dla najmłodszych czytelników. Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem: „Lato Muminków” - cykl zajęć literacko - plastycznych. Dzieci spotykały się w miesiącu sierpniu trzy razy w tygodniu: w każdy wtorek, środę i czwartek w godz. od 11.00 do 13.00.


Podczas głośnego czytania fragmentów powieści Tove Jansson „Lato Muminków” uczestnicy zajęć poznali przygody bohaterów, a następnie mogli się wykazać talentem plastycznym podczas wykonania ilustracji do przeczytanego tekstu. Ponadto uczestnicy wykonali wiele papierowych prac według książki „Złota księga pomysłów” oraz przygotowali postacie do teatrzyku kukiełkowego: Tatusia Muminków, Muminka, Włóczykija i Ciotkę Paszczaka.

 Na zakończenie zajęć odbyło się przedstawienie teatralne „Ach, te Muminki” w wykonaniu uczestników wakacyjnych zajęć. Młodzi czytelnicy wzięli także udział w grach i zabawach ruchowych przy dźwiękach  muzyki.

Tegoroczne spotkania cieszyły się ogromną popularnością, wzięło w nich udział 190 dzieci. Ich prace zostały umieszczone na powakacyjnej wystawie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.