Image W Filii Bibliotecznej w Bobrownikach Wielkich prezentowane są obrazy Pani Alicji Klich z Łęgu Tarnowskiego.

Alicja Klich swoje malowanie rozpoczęła cztery lata temu. Zawsze lubiła i potrafiła rysować. Prowadziła kroniki szkolne, chętnie zajmowała się dekoracjami. Po przejściu na emeryturę zajęła się także pracą społeczną w Sekcji Emerytów i Rencistów przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tarnowie. To tutaj dowiedziała się o Akademii Umiejętności III Wieku, który tworzył się w Wojniczu i o prowadzonych tam zajęciach plastycznych. Postanowiła spróbować. Okazało się, że potrafi malować i że może to być jej pasją. Był to doskonały pomysł na rozwijanie swoich umiejętności, na co nie miała czasu w okresie pracy  zawodowej. Jej ulubione techniki malarskie to olej i pastele, a ulubionym tematem są pejzaże i kwiaty. Obrazy Alicji Klich były prezentowane na wystawach zbiorowych w Wojniczu, Tarnowie i Radłowie.  Jak mówi sama autorka obrazów „ malowanie jest dla mnie doskonałym sposobem na aktywność i motywacją do rozwijania własnej osobowości. Tworzenie czegoś ładnego i nowego to iskra budząca chęć do pracy i życia, miłości do świata i życzliwości dla ludzi. Malowanie jest dla mnie odskocznią od codzienności i pomaga mi się realizować w jesieni życia.”

Na wystawie można oglądać kilkanaście obrazów - pastele i oleje.  Czarujące chaty i dworek z początku ubiegłego wieku w pięknym otoczeniu polskiej wsi, zachód słońca, złociste słoneczniki , delikatne kalie i storczyki, snopy zbóż i czerwone maki to tylko niektóre tematy prezentowanych w bibliotece obrazów. Wystawę można oglądać do końca października w godzinach otwarcia biblioteki (od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku).

{gallery}2009/35_obrazy{/gallery}