Image Od października 2009 roku działa w Bibliotece w Bobrownikach Wielkich, Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki, gdzie na spotkaniach rozmawia się, dyskutuje i wymienia wrażeniami o przeczytanych książkach.


Spotkania odbywają się w bibliotece raz w miesiącu i maja charakter towarzyskiego spotkania przy herbatce. Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się 13 maja,  klubowicze dyskutowali o książce Kazimierza Szymeczko pt. „Fałszerze w sieci”.  Młodzi bohaterowie książki, gimnazjaliści:  Ania zwana Sójką, Krzyś, pseudonim Gogel i Marek tropią historyczną zagadkę  i internetowych oszustów. Sprawa dotyczy zastępczych banknotów - notgeldów emitowanych  w Rudzie Śląskiej w czasie II wojny światowej. A wszystko to w tajemnicy przed nauczycielami i rodzicami, którzy woleliby gimnazjalistów widzieć nad podręcznikiem. O fałszerzach nie wiadomo kim są, ilu ich jest i gdzie się gnieżdżą. Ale kiedy wyrolowani mają do wyboru odnaleźć sprawców albo pogodzić się ze stratą podejmują walkę.

Następne spotkanie w DKK odbędzie się 18 czerwca br., a tematem spotkania będzie książka Liliany Bardajewskiej pt. „Dom ośmiu tajemnic”