Image „Sokrates z Łopusznej” pod taką nazwą można oglądać wystawę poświęconą księdzu Józefowi Tischnerowi. Wystawę przygotowano w bibliotece w Bobrownikach Wielkich z okazji 10 rocznicy śmierci  Józefa Tischnera, która przypadała 28 czerwca.

Ksiądz Józef Tischner to postać niezwykła – filozof, profesor w Papieskiej Akademii Teologicznej, prezes Instytutu Nauki o człowieku w Wiedniu, najbardziej popularny myśliciel i eseista katolicki w Polsce lat 90-tych.Osoba godna pamięci i szczególnej prezentacji.

Na wystawie można zapoznać się z biografią księdza Tischnera, jego twórczością, poglądami filozoficznymi, związkiem z Podhalem i Solidarnością. Prezentowaną ekspozycję wzbogacają książki autorstwa autora „Filozofii po góralsku”, a zainteresowane osoby mogą zapoznać się z twórczością Tischnera.

Wystawę można oglądać w bibliotece w godzinach jej otwarcia do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy.