Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze dyskutowali na temat powieści Martina Widmarka i Heleny Willis „Tajemnica mumii”.


Akcja powieści rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Główni bohaterowie: Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Pewnego dnia w muzeum w Valleby ginie najcenniejszy obraz. Lasse i Maja natychmiast się tam udają, żeby osobiście zbadać sprawę.

Klubowicze po przeczytaniu „Tajemnicy mumii” stwierdzili, że książka jest świetna, trzymająca w napięciu. Pytali o kolejne części z tej serii, ponieważ ciekawi są dalszych przygód Lassego i Maji. Duża czcionka ułatwiająca czytanie, a także sporo ilustracji zachęcają do czytania. Przeznaczona jest dla dzieci w  wieku 7-9 lat, ale również dla starszych.

Na kolejnym spotkaniu 26 stycznia 2011 roku będzie omawiana książka słynnej angielskiej autorki Jacqueline Wilson pt. „Urodziny Daisy”. Oddział dla dzieci i młodzieży serdecznie zaprasza młodych czytelników do członkowstwa w klubie.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com