Image Biblioteka w Bobrownikach Wielkich do grona swoich czytelników przyjęła nowych czytelników, którymi zostali uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich.

Przyszli czytelnicy biblioteki musieli się wykazać znajomością literatury dla dzieci, odpowiadając na literackie zagadki, znajomością poszanowania książki, analizując wcześniej przeczytany wiersz pt. „Skarga książki” - J. Huszcza, oraz umiejętnością czytania, poprzez wspólne czytanie książeczki dla dzieci pt. „Bach! Mówi miś Olo”. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika po którym można było samodzielnie wybrać i wypożyczyć w bibliotece swoją pierwszą książkę.

Pierwszaki z okazji pasowania na czytelnika otrzymały  pamiątkowe dyplomy, kolorowe zakładki do książek i słodycze.  Na ręce wychowawczyni pani Grażyny Czwórnóg przekazano osobny dyplom dla całej klasy I. Spotkanie miało charakter zabawy literackiej, która zachęcała do czytania książek i pokazało, że biblioteka jest miejscem ciekawym i otwartym na każdego, szczególnie najmłodszego czytelnika.