Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze dyskutowali na temat książki Doroty Suwalskiej  pt. „Bruno [i siostry]”.


Główny bohater Bruno  jest inteligentnym 12-letnim chłopcem, miłośnikiem literatury gotyckiej i muzyki rokowej. Ma mnóstwo kłopotów z siostrami: 18-letnią Kaśką i 7-letnią Miłką.

Klubowicze, po przeczytaniu książki „Bruno [i siostry]” stwierdzili, że lektura jest bliska ich codziennym sprawom i problemom. W bardzo dowcipny sposób opowiada o niebanalnych przygodach i pasjach trojga rodzeństwa. Zabawna, szybka historia zainteresuje każdego czytelnika.

Niespodzianką  dla  klubowiczek  była  wizyta Św. Mikołaja, który nie tylko wręczał prezenty, ale także dyskutował z dziewczynkami na wiele tematów.

Na kolejnym spotkaniu 28 grudnia 2011 roku będzie omawiana książka Pawła Beręsewicza pt. „Na przykład Małgośka”. Oddział dla dzieci i młodzieży serdecznie zaprasza młodych czytelników do dyskusji.