Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”.


Na głośne czytanie zaproszone zostały przedszkolaki – grupa pięciolatków z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Honorowym gościem była emerytowana nauczycielka, członek Towarzystwa Przyjaciół Żabna pani Maria Kulig. Pani Maria z ogromnym zaangażowaniem przeczytała dzieciom książkę Zofii Staneckiej pt. „Basia i dziadkowie”. Czytanie na głos sprawiło najmłodszym radość. Nie tylko uważnie słuchali, ale także chętnie dyskutowali o przygodach zabawnej i mądrej Basi oraz jej dziadkach.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki „Cała Polska czyta dzieciom oraz kolorowe serduszka dla babci lub dziadka. Maluchy zadowolone z wizyty obiecały, że będą pamiętały o codziennym dwudziestominutowym głośnym czytaniu bajek.

„Cała Polska czyta dzieciom” to spotkania cykliczne, które są organizowane dla przedszkolaków w przedostatnią środę każdego miesiąca. Na następne w lutym zapraszamy czterolatków z Publicznego Przedszkola w Żabnie.