Image 14 maja gościem biblioteki w Łęgu Tarnowskim była Liliana Bardijewska, autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych,  sztuk teatralnych dla dzieci, a także tłumaczka oraz krytyk  literacki  i teatralny.  

Napisała m.in. takie książeczki dla dzieci jak: Dom ośmiu tajemnic, Zielony wędrowiec, Moja ciotka sroka, Drobinka  śmieszynka, czyli przygody kropelki wody, Niezwykła wędrówka ślimaka Lazura, Moje –nie moje, Bajka o kapciuszku, Bractwo srebrnej łyżeczki . Jej książki dla dzieci przetłumaczono na język angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, fiński, niemiecki i słowacki.

W 2010 roku została odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis. Obecnie jest redaktorem naczelnym wydawnictwa Ezop. Współpracuje też z Polskim Radiem.

Na spotkanie autorskie w Łęgu zaproszono dzieci z klas I –III szkoły podstawowej oraz z przedszkola publicznego wraz z wychowawcami, członków Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki – uczennice Publicznego Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim ( Emilka Częczek, Agatka Potępa, Asia Malec, Wiktoria Konarska, Klaudia Albertusiak), oraz radną Rady Miejskiej Renatę Szczebak.

Czytelnikom biblioteki było bardzo miło, że spotkać się z Lilianą Bardijewską w bibliotece, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o niej samej, jej pracy jako pisarki i nie tylko, dowiedzieć się jak powstaje książka,  a przede wszystkim poznać bohaterów jej książeczek, o których opowiadała.

Na zakończenie spotkania szczęśliwi posiadacze książek otrzymali wpis z dedykacją od autorki. Dziękując pani Bardijewskiej  za spotkanie zaproszono Ją na następne, być może w niedalekiej przyszłości.

Wszystkich zainteresowanych  twórczością Liliany Bardijewskiej  biblioteka zaprasza do wypożyczania Jej książek, które znajdują się  zbiorach biblioteki. Spotkanie autorskie z Lilianą Bardijewską  odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy bibliotece, w ramach współpracy z Instytutem Książki  oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.