Image Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Onichimowską, poetką, prozaikiem, dramatopisarką, autorką dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy telewizyjnych, radiowych i filmowych.

 


17 września o godz. 9:00 – Filia w Niecieczy

17 września godz. 11:30 – Filia w Niedomicach

Anna Onichimowska – polska poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych, w latach 1995 - 2003 przewodnicząca polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People), obecnie członek zarządu.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Za pracę magisterką pt. „Świat dzieci a świat dorosłych w powieściach Janusza Korczaka” otrzymała nagrodę w konkursie na prace naukowe o twórczości dla dzieci na III Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu w 1977.

W 1976 debiutowała w twórczości literackiej wierszami dla dorosłych, zamieszczonymi na łamach „Sztandaru Młodych” oraz „Kultury”. Współpracuje z Polskim Radiem, jest autorką wielu słuchowisk dla Teatru Radiowego. Jej debiutem książkowym był zbiór wierszy „Gdybym miał konia, wydany w 1980. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień literackich w Polsce i za granicą.

Spotkanie jest zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.