11 lat trzy instytucje kultury z powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego - Dąbrowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie organizują dla pasjonatów i miłośników kultury słowa i ballady Turnieje Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”.

 

 

 


Co roku po etapach eliminacji finał odbywa się w innym mieście – siedzibie organizatora, tym razem kolej przypadła na Dąbrowę Tarnowską. Finał odbył się w siedzibie DDK 25 października 2018 r. Patronat nad tym prestiżowym turniejem objął Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy, nagrody i dyplomy w finale i eliminacjach dla powiatu dąbrowskiego ufundował Dąbrowski Dom Kultury.

Wyniki rywalizacji finałowej:

turniej recytatorski
- kategoria wiekowa – klasy IV-VI ze szkół podstawowych.
Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Barbara Irla.
Komisja, po wysłuchaniu 13 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Julia Warzecha (PSP w Szczucinie)
II miejsce – Izabela Chmura (PSP w Smęgorzowie)
III miejsce ex aequo – Weronika Ryczek (PSP w Smęgorzowie) i Piotr Sobczak (PSP w Żabnie)
oraz wyróżnienia: Oliwia Kostecka (PSP w Szczucinie), Franciszek Osyba (PSP nr 3 w Brzesku) i Jakub Madejski (PSP w Tuchowie),

- kategoria wiekowa – klasy VII-VIIII i oddziały gimnazjalne ze szkół podstawowych
Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Magdalena Dziura (Przewodnicząca), Bugusława Serwicka, Paweł Chojnowski.
Komisja, po wysłuchaniu 13 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce ex aequo – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Joanna Kozaczka (SP Smęgorzów)
II miejsce ex aequo – Izabela Zając (PSP w Tuchowie) i Aleksandra Dzieńska (PSP nr 2 w Jadownikach)
III miejsce ex aequo – Monika Wielbłąd (PSP w Przybysławicach) i Weronika Kosman (PSP w Przybysławicach),
wyróżnienia: Maksymilian Janik (PSP w Tuchowie) i Emilia Miśkowicz (PSP nr 2 w Jadownikach),

kategoria wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
Prezentacje konkursowe w kat. III oceniała komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Barbara Irla, Danuta Szczygieł.
Komisja, po wysłuchaniu 3 uczestników przyznała następujące nagrody:
I miejsce – Karolina Padło (I LO w Tarnowie)
II miejsce – Oliwia Trójniak (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Martyna Lechowska (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej),

turniej poezji śpiewanej:
Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Monika Kuta (Przewodnicząca), Bogusława Serwicka, Magdalena Dziura.
- kategoria wiekowa – klasy VII-VIIII i oddziały gimnazjalne ze szkół podstawowych
Komisja, po wysłuchaniu 7 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce ex aequo – Hanna Gorczyca (ZS-P w Brzesku) i Gabriela Nowak (PSP w Szczucinie)
II miejsce - Julia Górska (PSP w Woli Dębińskiej)
III miejsce – Emilia Zima (PSP w Lubczy)
oraz wyróżnienia – Milena Kuta (ZS-P w Brzesku), Daria Pyrcz (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
- kategoria wiekowa –szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Julia Czekańska (V LO Tarnów)
II miejsce – Daria Nalepa (MOK w Brzesku)
III miejsce – Emilia Gliździńska (LO w Brzesku).

Nagrody książkowe wręczył Stanisław Ryczek – Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, dyplomy za udział w finale Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.

 

w kategorii zespoły

• szkoły podstawowe kl. I-III

wyróżnienie:
LUCE - Szkoła Podstawowa i Przedszkola w Ilkowicach
• szkoły podstawowe kl. IV-VIII i kl. gimnazjalna

I miejsce – ANIOŁKI – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
II miejsce – WESOŁE TRIO – Szkoła Podstawowa w Niedomicach
III miejsce – ZESPÓŁ - Szkoła Podstawowa i Przedszkola w Ilkowicach
Wyróżnienia:
4.1 – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek, gier planszowych i puzzli. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com