Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”.

Na głośne czytanie zaproszone zostały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Honorowym gościem była pielęgniarka  Irena Opiła na co dzień pracująca w Miejskiej Przychodni Rejonowej w Żabnie. Pani pielęgniarka czytała dzieciom fragment książki Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku” pt.”Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele” oraz książeczkę edukacyjną dla dzieci Barbary Ciemskiej pt. „Tableteczki”. Najmłodsi uważnie słuchali opowieści o wróbelku Elemelku, a także o kotku, który chciał zjeść tabletki, gdyż przypominały mu cukierki. Dyskutowali o tym, jak należy postępować gdy jesteśmy chorzy m.in. zasłaniać usta gdy kichamy, wycierać nos chusteczką jednorazowego użytku, chore gardło płukać ziółkami, pić herbatkę z sokiem malinowym i miodem, a lekarstwa zażywać dopiero wtedy, gdy wcześniej wymienione sposoby nie skutkują. Dowiedzieli się, że samodzielne zażywanie lekarstw może spowodować groźne dla nich następstwa.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kalendarzyki „Cała Polska czyta dzieciom” na 2012 rok oraz kartonowe tulipany przypominające nadchodzącą wiosnę. Obiecały że będą pamiętały o codziennym głośnym czytaniu bajek.