„Budżet domowy”  był tematem pierwszego spotkania, które odbyło się w bibliotece w Łęgu Tarnowskim 28 lutego 2013 r. o godz. 16.30  w ramach programu „Prosto i przystępnie o finansach domowych – spotkania w bibliotekach  Warsztaty prowadziła trenerka edukacji finansowej pani Agata Wszołek.
 
 
 
Rozmawiano o  dochodach i przychodach w domowym budżecie, planowaniu , oszczędzaniu, mądrych zakupach, uczestnicy wymieniali się  swoimi doświadczeniami w tym zakresie, aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Poruszane na warsztatach tematy niby dla uczestników były jasne i oczywiste, wszyscy wiedzą co zrobić aby lepiej gospodarować swoim budżetem, ale niewiele osób się do  tego  stosuje, dlatego uświadomienie sobie, że warto podjąć pewne działania w tym kierunku bo przyniosą w przyszłości efekty to pierwszy niewymierny efekt spotkania.
 
Następne spotkanie odbędzie się 19 marca o godz. 16.30, tematem będzie: „oszczędzanie”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do biblioteki w Łęgu Tarnowskim ul. Witosa 187 a. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece lub telefonicznie pod nr tel. 14 657 50 33, ilość miejsc jest ograniczona, a udział w zajęciach bezpłatny.
„Prosto i przystępnie o domowych finansach –spotkania w bibliotekach” to projekt prowadzony  przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.