Inność, niepełnosprawność, problem z samoakceptacją to tematy, jakie porusza książka „Dłoń” omawiana podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w M-GBP w Żabnie. 
Powieść ta jest debiutem literackim Michała Dąbrowskiego, młodego prozaika i poety.
 
 
 
 
Opowiada historię mężczyzny, który urodził się bez prawej dłoni. Od najmłodszych lat musiał zmagać się z pytaniami, brakiem akceptacji, współczuciem czy niezdrową ciekawością innych osób. 
Bohater na przestrzeni lat próbował zrozumieć i pogodzić się ze swoim kalectwem. W jego zachowaniu dominowały różne postawy: ukrywanie tego faktu przed innymi, wstyd, agresja, strach przed brakiem akceptacji. Dłoń, której nie miał, towarzyszyła mu jednak cały czas. Autor uczynił z niej jakby dodatkowego bohatera książki – opowieść mężczyzny przeplatana jest monologami dłoni, która opowiada nam o uczuciach swojego właściciela.
„Dłoń” jest powieścią wartą przeczytania. Zawiera przekaz, że nie należy dyskryminować niepełnosprawnych, że często są to wspaniali ludzie, którzy nie zasługują na wrogość i nie potrzebują litości.
 
Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 4 kwietnia o godz. 18:00. Klubowicze spotkają się by porozmawiać na temat powieści Jonathana Franzen „Korekty”.
 
 
JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com