Oszczędzanie – kilka dobrych rad

1. Dokładnie policz swoje pieniądze. 2.  Systematycznie odkładaj małe sumy pieniędzy.  3.  Miej swój plan – zrób listę.  4.  Pożyczaj z głową tylko na to co pozwoli ci zaoszczędzić lub zarobić.

Oto klika dobrych rad jakie wynieśli uczestnicy  warsztatów , które  odbyły się  19 marca 2013 r. w bibliotece w Łęgu Tarnowskim w ramach programu „Prosto i przystępnie o finansach domowych – spotkania w bibliotekach”. Uczestnicy warsztatów pracowali  w grupach nad opracowaniem rocznych  budżetów. Planowali przychody stałe i sezonowe oraz wydatki stałe i nieplanowane, obliczano miesięczne bilanse przychodów i rozchodów. Zastanawiano się  na czym można zaoszczędzić, z których wydatków można zrezygnować, jak kupować by pieniądze nie „rozchodziły się” same, przewidywać czego będziemy potrzebować i systematycznie odkładać małe sumy pieniędzy.

Następne spotkanie odbędzie się w bibliotece 16 kwietnia br. o godz. 16.30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Informacje i zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece lub telefonicznie pod nr tel. 14 657 50 33, ilość miejsc jest ograniczona, a udział w warsztatach bezpłatny.
„Prosto i przystępnie o domowych finansach –spotkania w bibliotekach” to projekt prowadzony  przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.