Po raz drugi pani Szopińska-Lech udzieliła porad logopedycznych młodym rodzicom, którzy spotykają się w ramach działalności Akademii Młodych Rodziców. Pani logopeda przygotowała pokaz multimedialny o rozwoju mowy dziecka w wieku od 0 do 3 roku życia, udzieliła porad logopedycznych, a także uczyła dzieci jak wykonywać ćwiczenia poprawiające wymowę.


Karmienie piersią ma duży wpływ na mowę malucha, ponieważ wtedy prawidłowo pracuje język, rozwija się żuchwa, co ma wpływ na dobry zgryz, a także dziecko uczy się oddychać nosem.
W późniejszym okresie rozwoju należy uczyć dziecko wykonywania wielu ćwiczeń językowych, oddechowych, żuchwy, usprawniających wargi. Proste ćwiczenie to smarowanie podniebienia miodem, co spowoduje, że dziecko musi podnieść język czyli pionizuje go. To i wiele innych przykładów, które przekazała rodzicom logopeda mają ogromny wpływ na prawidłową mowę dziecka.
Z Anną Szopińską-Lech rodzice maluchów spotkają się za miesiąc, natomiast za tydzień gościć będzie psycholog Janina Szopińska.

 

 

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-
Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 


 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com