Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają do udziału w V Międzygminnym Konkursie Recytatorskim.

 

 

 

PATRONAT HONOROWY: 
Pan Stanisław Kusior  – Burmistrz Żabna
Pan Stanisław Początek – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej
 
REGULAMIN KONKURSU
Organizatorzy: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Dąbrowski Dom Kultury.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości ks. Janusza St. Pasierba. Konkurs ma za zadanie wzbogacić obchody Roku ks. Janusza St. Pasierba w obu gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska.
 
1. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
 
2. Uczestnicy konkursu prezentują 2 teksty ks. Janusza St. Pasierba, czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
 
3. Uczestników oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja. Dokona ona oceny według następujących kryteriów:
- dobór repertuaru (wartość artystyczna),
- interpretacja utworów,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.
 
4. Konkurs odbędzie się dwuetapowo:
- eliminacje (dla uczestników z terenu gminy Żabno), Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, ul. Jagiełły - 14.05.2013 r. godz.10.00, 
- eliminacje (dla uczestników z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska), Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Polna 13 - 15.05.2013 r. godz.10.00, 
- finał międzygminny w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, ul. Jagiełły 20.05.2013 r. godz.9.00.
Jury zakwalifikuje do konkursu finałowego laureatów, dodatkowo może zakwalifikować osoby wyróżnione.
 
5. Organizatorzy zapewniają dla wszystkich dyplomy uczestnictwa, dla laureatów eliminacji 
i finału nagrody rzeczowe.
 
6. Kartę zgłoszenia do eliminacji gminnych konkursu prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8.05.2013 r. na podany poniżej adres lub e-mailem (drogą elektroniczną – za potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia listem zwrotnym):
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
ul. W. Jagiełły16
33-240 Żabno
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
7. W ramach Finału V Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się spotkanie z Maciejem Gąsiorkiem, aktorem Teatru Rampa w Warszawie – monodram oparty na tekstach ks. J. St. Pasierba „Szepty Pana Boga”. 
 
8. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Jury konkursu. Przesłanie zgłoszenia do udziału w konkursie jest  równoznaczne z akceptacją wszystkich punktów regulaminu.
 
9. Informacji na temat konkursu udziela Marta Warias– Dyrektor MGBP – nr tel. 14 645 69 31.
 
 
ZAPRASZAMY!!!
 
UWAGA: UDZIAŁ W KONKURSIE JEST RÓWNOZNACZNY Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU I ZGODĄ NA PUBLIKACJE DANYCH OSOBOWYCH: UJAWNIENIE LISTY LAUREATÓW NA STRONIE INTERNETOWEJ I ZAMIESZCZENIE FOTOGRAFII W PRASIE I NA STRONACH INTERNETOWYCH.
 
 
 
 
 
JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com