Dzięki wsparciu finansowemu, jakie M-GBP w Żabnie otrzymała w ramach Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” Programu Rozwoju Bibliotek 2012 realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, przy bibliotece działa Świetlica „Jesienne Klimaty”.
 
 
 
 
Świetlica oferuje seniorom  rozmaite zajęcia i warsztaty. W lutym rozpoczął się – i trwa nadal - kurs komputerowy, na którym osoby starsze poznają podstawy obsługi komputera, pracę z plikami i folderami, uczą się korzystania z programu Word oraz Internetu. W marcu osoby starsze uczestniczyły w warsztatach decoupage, na których ozdabiały tą techniką pudełka, butelki na oliwę oraz jajka wielkanocne.
W kwietniu seniorzy doskonalili swoje umiejętności plastyczne. Warsztaty malarskie przeprowadziła pani Agnieszka Klich – absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Zadaniem uczestników było namalowanie kościoła parafialnego pw. Ducha Świętego w Żabnie. W zajęciach uczestniczyły 22 osoby.
 
 
Na czerwiec M-GBP w Żabnie zaplanowała zajęcia z garncarstwa, natomiast obecnie prowadzi nabór na warsztaty robótek ręcznych, które poprowadzi pani Wanda Wójcik. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 maja 2013 r. o godz. 17:00. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece lub telefonicznie pod nr tel. 14 645 69 31 (ilość miejsc ograniczona). Udział w zajęciach jest bezpłatny. 
 
 
 
 
 
 
JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com