Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie pozyskała fundusze w ramach Mikrograntu „Podaj dalej” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

 

  

Było to możliwe dzięki udziałowi żabnieńskiej książnicy w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek jako biblioteka wiodąca. Przekazane środki posłużą zorganizowaniu spotkań z bibliotekami partnerskimi, których celem jest integracja bibliotekarzy, podzielenie się wiedzą zdobytą podczas szkoleń specjalistycznych oraz doświadczeniami zawodowymi, a także promocja bibliotek w środowiskach lokalnych. 

Pod koniec kwietnia w M-GBP w Żabnie odbyło się pierwsze spotkanie pod hasłem „O książce inaczej – animacja zajęć dla dzieci”, na które zostali zaproszeni bibliotekarze z bibliotek partnerskich: GBP w Lisiej Górze, MBP w Radłowie oraz GBP w Rzepienniku Strzyżewskim, a także władze samorządowe oraz przyjaciele biblioteki. Uczestnicy zajęć zapoznali się z metodami pracy z dziećmi: artystycznym recyklingiem komputerowym, czytaniem przez zabawę, wykorzystaniem chusty Klanza oraz zasadami jak zorganizować i przeprowadzić grę miejską dla młodzieży. Zwiedzili również i zapoznali się z pracą Oddziału dla dzieci i młodzieży M-GBP. Szkolenie przeprowadziły bibliotekarki z M-GBP w Żabnie oraz filii: Marta Warias, Ewa Czarna, Małgorzata Pytka oraz Anna Wierzbicka.
W ramach mikrograntu zaplanowano jeszcze trzy spotkania - w tym jedno wirtualne - które odbędą się w maju i czerwcu.

 

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com