ewanminijpgMiejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie Oddział dla dzieci i młodzieży zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Nowak 9 maja 2013 r. o godz. 11.30 M-GBP w Żabnie, ul. W. Jagiełły 16.

 

 

Ewa Nowak - ur. 21 grudnia 1966 w Warszawie polska pisarka i publicystka. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, kierunek: pedagogika terapeutyczna. Pracowała jako nauczycielka i pedagog-terapeuta.


Jest autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości.
W 1997 r. zadebiutowała w „Filipince” tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych pt. „100% skuteczności”. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 r. ukazał się jej debiut książkowy pt. „Wszystko, tylko nie mięta”.
Spod jej pióra wyszły m.in. „Diupa”, „Krzywe 10”, „Lawenda w chodakach”, „Koleżaneczki”, „Furteczki”, „Ogon Kici”, „Cztery łzy”, „Lina Karo”, „Piątki”.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com