sniezkaminiMaj to miesiąc szczególny dla bibliotekarzy. W tym bowiem czasie przypada Tydzień Bibliotek trwający w tym roku od 8 do 15 maja. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

 

 

 

Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, oparty na podstawie baśni braci Grimm. W role aktorów wcielili się młodzi czytelnicy, i jednocześnie członkowie teatru Moliki działającego przy Bibliotece. Główną rolę tj. Królewny Śnieżki zagrała Paulina Grabka, księcia Przemysław Lechowicz, złej królowej Maria Macko. Narratorem była Katarzyna Liro, a krasnoludkami Paulina Czarna, Julia Tatarczuch, Gabriela Starzec, Joanna Gaik, Natalia Knapik, Natalia Merchut. Młodych aktorów przygotowały bibliotekarki z M-GBP w Żabnie.

Spektakl obejrzały przedszkolaki z Żabna i Tarnowa, a także uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Żabnie, łącznie ponad 120 dzieci. Po zakończonym przedstawieniu najmłodsi zwiedzili Bibliotekę, zapoznali się z pracą bibliotekarza, a także z zasadami użytkowania Biblioteki.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com