eliminacjepasierbminiV MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI W ROKU KS. JANUSZA ST. PASIERBA

to wspólna inicjatywa Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowskiego Domu Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

 

Przeprowadzany jest on w dwóch gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska. Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.


Konkurs, którego celem jest popularyzacja twórczości ks. Janusza St. Pasierba, składa się z dwóch etapów: gminnego oraz międzygminnego. Występy uczestników w eliminacjach gminnych gminy Żabno oceniało jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej - przewodniczący) Anna Miodowska - Zawiślak (MBP w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Marta Warias (dyr. M-GBP oraz GCK w Żabnie).

 


 

w kategorii wiekowej: SZKOŁA PODSTAWOWA po przesłuchaniu 15 uczestników, mając na uwadze: interpretację utworu, kulturę słowa, dobór repertuaru (wartość artystyczną) oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała:

1. KAROLINA PADŁO – SP w Żabnie
2. KAROLINA MAGIERA – SP w Sieradzy
3. ZŁOTOWSKA ALEKSANDRA - SP w Żabnie
WYRÓŻNIENIE:
Kijowska Natalia – SP w Niedomicach
Cygan Małgorzata – SP w Żabnie
Wijas Katarzyna – SP w Łęgu Tarnowskim

w kategorii wiekowej: GIMNAZJUM po przesłuchaniu 10 uczestników, mając na uwadze: interpretację utworu, kulturę słowa, dobór repertuaru (wartość artystyczną) oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała:

1. KACZÓWKA DARIA- PG w Żabnie
2. DŁUGOSZ PATRYK- PG w Żabnie
3. PUDEŁKO IWONA- PG w Żabnie
WYRÓŻNIENIE:
Złotowska Klaudia- PG w Żabnie

w kategorii wiekowej: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE po przesłuchaniu 10 uczestników, mając na uwadze: interpretację utworu, kulturę słowa, dobór repertuaru (wartość artystyczną) oraz ogólny wyraz artystyczny komisja przyznała:

1. WOŹNY WERONIKA- ZSP w Żabnie
2. nie przyznano
3. BIEŚ EWA – ZSP w Żabnie, SASAK WOJCIECH – ZSP w Żabnie 

Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody.

 


 


Finał V Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego w Roku ks. Janusza St. Pasierba odbędzie się 20 maja 2013 r. o godz. 9:00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Wezmą w nim udział laureaci I, II i III miejsc eliminacji gminnych, które odbyły się w gminach Żabno i Dąbrowa Tarnowska. Natomiast na wielką galę finałową zapraszamy wszystkich na godz. 11:00 do GCK.

W programie – oprócz występów laureatów – przewidziano również spotkanie z Maciejem Gąsiorkiem, aktorem Teatru Rampa w Warszawie, który o godz. 19:00 w Kościele Parafialnym pw. Ducha Świętego w Żabnie przedstawi monodram oparty na tekstach ks. J. St. Pasierba „Szepty Pana Boga”.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com