finansemini14 maja odbyły się w bibliotece w Łęgu Tarnowskim ostatnie już warsztaty realizowane w ramach projektu „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotekach”.

 

 

 

Jest to projekt prowadzony przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności do którego została zakwalifikowana Miejsko-Gminna Biblioteka w Żabnie Filia w Łęgu Tarnowskim. Program polegał na wzbogaceniu oferty bibliotek o usługi łatwego dostępu do wiedzy i informacji na temat zarządzania domowymi finansami oraz o działania edukacyjne w tej dziedzinie wiedzy. W ramach projektu zostały zorganizowane cztery dwugodzinne otwarte spotkania dla mieszkańców Łęgu Tarnowskiego i gminy Żabno, które prowadziła trenerka edukacji finansowej Agata Wszołek.

Tematem ostatnich warsztatów były: kredyty i ubezpieczenia. Temat aktualny i ważny w dzisiejszych czasach, bo większość ludzi bierze kredyty mniejsze lub większe, prawie każdy ubezpiecza dom, samochód itp. Czym się kierować przy wyborze banku, ubezpieczyciela – wybierać sprawdzony i wiarygodny, unikać para banków i wszelkich podobnych instytucji, prowadzić negocjacje - bo nie musimy się godzić na wszystkie warunki oferowane nam przez te firmy, sami też możemy wynegocjować dla siebie korzystniejsze warunki, bankom zależy by nie stracić potencjalnego klienta, pytać o faktyczne koszty kredytu, dokładnie analizować polisy ubezpieczeniowe od jakich szkód możemy się ubezpieczyć, warto zapłacić większą składkę i spać spokojnie, a przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem, bo od błędów nie uchronią nas same dobre rady.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com