bajkowyswiatmini"Bajkowy Świat, tak blisko nas", to hasło które towarzyszyło przedszkolakom biorącym udział     w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Niedomicach w ramach obchodów X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

 

 

Podczas wspólnie spędzonych chwil z książką dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego postępowania z książką oraz dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki. Czekały na przedszkolaków także liczne zagadki z "bajkowej szufladki". "Przez dziurkę od klucza" podpatrywały i odgadywały ilustracje zakryte karteczkami, pochodzące ze zbioru baśni Hansa Christiana Andersena i po mistrzowsku zilustrowane przez J.M Szancera.

Najmłodsi czytelnicy uważnie wysłuchali głośnego czytania wierszy autorstwa Juliana Tuwima pt. "Warzywa", "Abecadło", po czym ochoczo wrzucały do garnka warzywa, w takiej kolejności, jak robiła to kucharka w wierszu "Warzywa" . Pomogły też literkom , które uciekły z wiersza "Abecadło" powrócić na swoje miejsce.
Bajkowy świat uśmiechnął się do dzieci, a dzieci odpowiedziały mu tym samym, wszystkim uczestnikom zajęć         w bibliotece towarzyszył wesoły nastrój.
Nagrodą za aktywny udział w lekcji był słodki poczęstunek.

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com