monodramminiGromkimi brawami i owacjami na stojąco zakończył się monodram „Szepty Pana Boga” z poezji ks. Janusza Stanisława Pasierba w wykonaniu Macieja Gąsiorka.

 

 

 

 

Aktor Teatru Rampa w Warszawie na zaproszenie organizatorów: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J.S. Pasierba, Gminnego Centrum Kultury oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, wystąpił w poniedziałkowy wieczór, 20 maja, w kościele w Żabnie, zachwycając licznie zgromadzonych widzów swoją interpretacją utworów ks. Pasierba.

 

Szczególne wzruszenie słuchaczy wywołały te wiersze, które mówiły o Żabnie i latach spędzonych przez ks. Pasierba w naszym miasteczku, które przecież często wspominał i do którego wracał.

Monodram Macieja Gąsiorka był przedsięwzięciem towarzyszącym V Międzygminnemu Konkursowi Recytatorskiemu w Roku ks. Janusza Stanisława Pasierba, który odbywał się w Żabnie i Dąbrowie Tarnowskiej. Rok 2013 został bowiem ogłoszony przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Rokiem ks. Janusza Stanisława Pasierba. Żabno, z oczywistych względów, także wpisało się także w te obchody.

Ks. Pasierb był z Żabnem mocno związany. To tutaj, w czasie okupacji, spędził część swojego dzieciństwa i okresu dorastania, tutaj dojrzewał do swego powołania kapłańskiego, tutaj często przyjeżdżał, wygłaszał homilie, celebrował msze święte. Ks. Janusz Stanisław Pasierb w pamięci swoich przyjaciół zachował się jako Człowiek skromny i pięknie mówiący, mający określone poglądy, a jednocześnie otwarty. Typ światowca, posiadającego szerokie horyzonty i piewca małej ojczyzny, doceniający wartość korzeni.”


W holu Centrum Kultury znajduje się wystawa poświęcona osobie ks. Janusza Stanisława Pasierba przygotowana przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną oraz młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie.

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com