niecieczaminiW czasie trwania Tygodnia Bibliotek filia biblioteczna w Niecieczy tradycyjnie już przyjęła do swojego grona nowych czytelników. W tym roku z zaproszenia biblioteki skorzystała kl. I z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy, wraz z wychowawczynią panią Justyną Skutnicką. Pierwszakom towarzyszyły koleżanki i koledzy z kl. II i III oraz wychowawczynie tych klas pani Grażyna Głowacka i pani Maria Bartecka.

 

Pierwszaki po krótkiej lekcji bibliotecznej, podczas której dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać, po obejrzeniu kart do książek i tych dla czytelnika oraz kroniki, musiały zmierzyć się z zagadkami i zadaniami, które miały na celu udowodnić ich wiedzę na temat popularnych baśni i bajek, a także postaci literackich oraz samej biblioteki. Dzieci chętnie i trafnie odpowiadały na zagadki ukryte w kolorowych balonikach, układały puzzle z bajkową ilustracją i odgadywały co ta przedstawia, dopasowywały tytuły bajek do odpowiedniego rysunku.

Musiały także zmierzyć się z krzyżówką, układać z rozsypanki tytuły bajek, ale również wskazać osoby odpowiedzialne za powstanie książki zanim trafi ona od autora do czytelnika. Poznały także prośby książki, dzięki czemu dowiedziały się jak mają o nią dbać i ją szanować. Dzieci wykazały się dużą wiedzą literacką – zarówno znajomością bajek, baśni i wierszy, ale także postaci bajkowych i pojęć związanych z biblioteką. Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię, zaprezentowali krótki występ artystyczny – recytowali humorystyczne wiersze o literkach oraz śpiewali piosenkę. Nic już nie stało na przeszkodzie, aby nastąpiło uroczyste pasowanie. W tym roku pasowanych na czytelnika zostało ośmioro dzieci, które jako pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy, ale również zakładki i słodki upominek.

W bibliotece w Niecieczy rozstrzygnięto także Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika 2012 roku.
Trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: Sylwia Grzebieniowska, Karolina Lisak i Oliwia Kusior. Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymały: Patrycja Krupa i Wiktoria Laska. Dziewczynki oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały piękne nagrody książkowe oraz słodycze.

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com