DDKNiecieczaminiPod koniec maja w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem młodzi klubowicze zmierzyli się z książką Małgorzaty Strzałkowskiej – Zaremby „Okropny Maciuś i Namolna Niania”.

 

 

Głównym bohaterem powieści, jak i jej kolejnych części, jest tytułowy Maciuś, który nie bez powodu nazywany jest okropnym. Chociaż z wyglądu przypomina aniołka, jego szalone pomysły wywołują okrzyki grozy dorosłych, a tych mu nie brakuje. Maciuś marzy o tym, aby zostać piratem, dlatego nie wyobraża sobie innego zachowania jak właśnie takie. W tej części przygód, chłopiec musi zmierzyć się z Namolną Nianią, która oprócz tego że wytruła wszystkie mole, chce niegrzecznego chłopca utemperować. Okropny Maciuś nie może na to pozwolić!

Doskonały humor w powieści, zabawne dialogi i sytuacje sprawiają, że po książkę śmiało mogą sięgnąć już najmłodsi czytelnicy, a i dorośli powinni świetnie się bawić, czytając te historię swoim pociechom.

Wyszukiwanie humorystycznych fragmentów i wspólne czytanie, sprawiło wiele zabawy młodym czytelnikom na spotkaniu DKK. Na klubowiczów czekało również zadanie. Każde dziecko ma swoje marzenie, dotyczące tego kim chce być w przyszłości, tak jak Maciuś chciał zostać piratem, dlatego klubowicze musieli zaprojektować wyspę przyszłości, czyli miejsca, gdzie marzenia każdego będą spełnione. Dzieci otrzymały kartkę papieru wyciętą
w koło, która miała symbolizować wyspę. Klubowicze musieli napisać kim chcą być w przyszłości i zaprojektować swoją wyspę tak, aby było miejscem, w którym będą się czuli szczęśliwi. Swoje wyspy dzieci przykleiły na duży niebieski karton, który jak morze oddzielał je od siebie. Ostatnim zadaniem było połączenie wysp tak, aby każdy odnalazł jakąś korzyść dla siebie w zawodzie swojej koleżanki lub kolegi. Humoru i pomysłów przy tej zabawie nie zabrakło, szczególnie gdy zawody dzieci miały przeróżne: od modelki, notariusza po żołnierza. Zadanie miało pokazać, że każde marzenie zasługuje na spełnienie i każdy zawód jest ważny i potrzebny.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się w czwartek 27 czerwca 2013 roku w filii bibliotecznej w Niecieczy. Klubowicze będą dyskutowali nad powieścią Ingelin Angerborn „Gdybym nie powiedziała prawdy”.

 


 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com