W ramach Mikrograntu „Podaj dalej” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w Miejsko-Gminna BP w Żabnie odbyło się już trzecie spotkanie mające na celu integrację bibliotekarzy, podzielenie się wiedzą zdobyta podczas szkoleń w ramach Programu Rozwoju Bibliotek oraz doświadczeniami w pracy biblioteka.

 


 

Tym razem tematem zajęć był „Facebook jako narzędzie promocji działalności biblioteki”. Wzięli w nim udział bibliotekarze z bibliotek partnerskich GBP w Lisiej Górze oraz GBP w Rzepienniku Strzyżewskim, a także bibliotekarze z żabnieńskiej biblioteki oraz jej filii.
Podczas spotkania uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat serwisu Facebook, dowiedzieli się, jak uruchomić stronę biblioteki na fb, jak wykorzystać ją do promocji biblioteki, jak również poznali zasady obsługi strony, dodawania wpisów, zdjęć, komentowania, zapraszania do polubienia strony. Szkolenie przeprowadziła Anna Wierzbicka, bibliotekarka z M-GBP w Żabnie.


Na miesiąc czerwiec zaplanowano jeszcze czwarte – ostatnie spotkanie w ramach mikrograntu, które odbędzie się jako spotkanie wirtualne. Za pomocą komunikatora Gadu-Gadu bibliotekarze podzielą się swoimi pomysłami na zajęcia wakacyjne w bibliotece.


 

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com