Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie bierze udział w programie „Akademia Orange dla bibliotek”. Program jest organizowany przez Fundację Orange, a korzystać z niego mogą biblioteki publiczne prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego.

 

 


 

Celem Programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.


Żabnieńska biblioteka uczestniczy w programie od 2010 r. W tym roku Fundacja przekazała na konto biblioteki kwotę 5 163,41 zł, która zostanie wykorzystana na cele statutowe, a w szczególności na pokrycie kosztów z tytułu opłat instalacyjnych, aktywacyjnych, abonamentowych oraz sprzętowych niezbędnych do zapewnienia dostępu do Internetu w placówce głównej i filiach, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym.

Dzięki wsparciu przez Fundację Orange nie tylko w Bibliotece w Żabnie można korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, w tym bezprzewodowego hot – spot, ale także filie w Otfinowie, Niedomicach i Niecieczy mają taką ofertę.

 

 


 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com