Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie znalazła się wśród 100 bibliotek publicznych w Polsce, które zakwalifikowały się do akcji „Milion przygód z książką” zainicjowanej przez Fundację LOTTO Milion Marzeń, realizowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

   


 

Celem akcji jest propagowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Media Rodzina na potrzeby akcji ufundowało 5000 książek - po 50 egzemplarzy dla każdej biblioteki biorącej udział w akcji. Biblioteki otrzymały także 10 scenariuszy zajęć edukacyjnych dla różnych grup wiekowych przygotowanych przez doświadczonych trenerów ze Stowarzyszenia CAL w oparciu o książki Wydawnictwa Media Rodzina. Zadaniem każdej ze 100 bibliotek będzie przeprowadzenie przynajmniej jednego spotkania z dziećmi zgodnie z udostępnionym scenariuszem. Dodatkowo dla chętnych bibliotek organizatorzy przewidzieli konkurs na najciekawszy fotoreportaż z przeprowadzonych zajęć. Zwycięskie biblioteki otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację Lotto.

W żabnieńskiej bibliotece pierwsze zajęcia realizowane w oparciu o udostępnione scenariusze będą przeprowadzone w ramach wakacyjnej akcji „Książka, uśmiech i słońce na wakacyjne miesiące”. Pierwsze spotkanie już 1 sierpnia.

 

 

 


 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com