W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyły się zajęcia pt. „Milion przygód z książką”. Było to już kolejne spotkanie zainicjowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń, realizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

  

 


„Czy wiesz co jesz?” to tytuł zajęć bibliotecznych przeprowadzonych w oparciu o udostępniony scenariusz przez Stowarzyszenie CAL na podstawie książek „Mam przyjaciela pszczelarza” oraz „Mam przyjaciół rolników”. Na wstępie bibliotekarka przedstawiła kilkunastoosobowej grupie dzieci definicję gospodarstwa ekologicznego oraz produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Następnie w czteroosobowych grupach uczestnicy wykonywali zadania.

Jedno z zadań to rozpoznawanie ziaren zbóż, ułożenie ciągu: kłos zbożowy – ziarno – produkt zbożowy. Z książki pt.”Mam przyjaciela pszczelarza” dzieci dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza oraz jak pszczoły wytwarzają różne rodzaje miodu. Rozwiązywały krzyżówkę „Z życia pszczół”, a na podsumowanie zajęć podczas uczty miodowo-chlebowej dzieliły się uwagami na temat smaku pieczywa i miodu.


Zadowolone i uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że zajęcia przypadły wszystkim do gustu.


 

 

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com