Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Jabłońskiej „Czerwony Kogut”.

 

 

 


 

Karolina Jabłońska ur. 1991 r. Mieszka w Niedomicach. Studentka IV roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka.


„Babcia, dom, kot, pies, kury, pejzaż wydają się być tematami naiwnymi ale tym samym szczerymi. To co mnie otacza pojawia się na obrazach nie tylko dla tego, że jest mi bliskie. Wiąże się to także z groźbą przemijania. Osoby, przedmioty znikają, niezmienna przez całe życie rzeczywistość stopniowo zamienią się w nową, nieznaną.”


Zespół Quattro - Art to pomysł Jacka Borzęckiego / ZiYO, The Removal Machine, Bzykology - project, Agressiva69, ex- Totentanz / mający na celu uaktywnienie bocheńskiego jak i regionalnego środowiska muzycznego.

W jego skład weszli:

Urszula Borzęcka / sopran /- solistka zespołu kameralnego „Pro-Arte” ,
Izabela Król-Piela / mezo-sopran / - solistka zespołu kameralnego „Pro-Arte”,
Łukasz Mirek / baryton / - solista chóru „Cantata”,
Książek Ewa /fortepian/


Po miesiącu prób ten energetyczny kwartet zadebiutował zestawem kolęd i pastorałek w swoich oryginalnych kameralno - eklektycznych aranżacjach, ozdobionych ciekawą szatą wizualną oraz z oryginalnym tłem gitarowym Piotra Sokołowskiego.
W planach zespołu są już pieśni pasyjne, światowe szlagiery muzyki rozrywkowej, operetkowej, kameralnej i wiele innych, także w nowych, bardziej uwspółcześnionych – przez co niepowtarzalnych aranżacjach oraz szereg koncertów na terenie całej Polski.

 


 

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com