Wielu gości, słowa zachwytu - niewątpliwym sukcesem zakończył się wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Jabłońskiej „CZERWONY KOGUT” zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie.

 

 

 


Zaproszeni goście mogli nie tylko oglądać obrazy, ale także porozmawiać z artystką. Jak sama powiedziała: „Babcia, dom, kot, pies, kury, pejzaż wydają się być tematami naiwnymi ale tym samym szczerymi. To co mnie otacza pojawia się na obrazach nie tylko dla tego, że jest mi bliskie. Wiąże się to także z groźbą przemijania. Osoby, przedmioty znikają, niezmienna przez całe życie rzeczywistość stopniowo zamienią się w nową, nieznaną” – podkreśla autorka.

Karolina Jabłońska ur. 1991 r. mieszka w Niedomicach. Aktualnie jest studentką IV roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka.
Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za swe dokonania artystyczne.
Otwarcie wystawy w Żabnie uświetnił koncert „Dookoła miłości” kwartetu wokalnego QUATTRO ART z gitarowym akompaniamentem Piotra Lekkiego. Koncert wprowadził publiczność w ogromny zachwyt i nastroił refleksyjnie, stanowiąc niejako „podkład” do odbioru sztuki malarskiej.

W jego skład weszli:
Urszula Borzęcka - sopran
Izabela Król-Piela - mezo-sopran
Łukasz Mirek - baryton
Książek Ewa -fortepian.

Spotkanie było także okazją do rozpoczęcia nowego roku kulturalno-oświatowego oraz wyrażenia słów wdzięczności dla władz samorządowych Żabna, instytucji wspierających działalność Biblioteki i Centrum.
Uroczysty wernisaż zapoczątkował wystawę, którą będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz.
od 08.00 do 18.00 w Galerii Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.