Takie motto towarzyszyło lekcji bibliotecznej pod hasłem "Zwierzę moim przyjacielem" zorganizowanej dla najmłodszych czytelników przez Bibliotekę Publiczną w Niedomicach w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt.

 

 

 


Podczas trwającego spotkania, odbyła się pogadanka z dziećmi na temat odpowiedniego traktowania zwierząt przez właściciela, mająca na celu uświadomienie obowiązków wobec zwierząt oraz rozwijanie wrażliwości na ich krzywdę. Najmłodsi czytelnicy rozwiązywali wspólnie z bibliotekarzem liczne zagadki dotyczące życia zwierząt, dobrze się przy tym bawiąc. Wysłuchali zabawną historyjkę o zabraniu przez 6-letniego chłopca małego pingwina z zoo podczas szkolnej wycieczki . To niezwykłe wydarzenie, o którym donosiły gazety z Belfastu, było inspiracją do napisania przez małego pisarza Olivera Jeffersa książeczki obrazkowej pt. "Chłopiec i pingwin".

 

O swoich rozterkach związanych z wyborem właściwego zwierzątka, opowiedział dzieciom żółwik Franklin podczas głośnego czytania książki pt. "Franklin chce mieć zwierzątko". Historia opowiedziana przez Franklina uświadomiła dzieciom, iż wybór zwierzęcia musi być świadomy i przemyślany, a kierowanie się emocjami oraz opiniami innych wcale nie jest tutaj wskazane.
Na zakończenie spotkania bibliotekarz zarekomendował dzieciom mini powieści z serii" Zaopiekuj się mną" , które są doskonałą lekturą o naszych podopiecznych i uczą najmłodszych czytelników szacunku do zwierząt.


  

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com