Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” to konkurs recytatorski przeprowadzany już po raz szósty w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim.

 

  

  


Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.
Dla powiatu tarnowskiego eliminacje do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.

 

Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Marta Warias (Dyrektor M-GBP w Żabnie) oraz Magdalena Dziura (GCK w Żabnie), oceniające szkoły podstawowe w kategorii: recytacja przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I. miejsce: Karolina Padło (SP w Żabnie)
Hanna Białas (SP w Żabnie)
II. miejsce: Nikola Oleksyk (SP w Porębie Radlnej)
III. miejsce: Kacper Rokosz (SP w Łętowicach)
oraz wyróżnienia dla Weroniki Kosman (NSP w Przybysławicach), Julii Kucy (SP w Lisiej Górze), Karoliny Magiery (SP w Sieradzy) i Elizy Bilskiej (SP w Łętowicach).

Druga komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Anna Wierzbicka (M-GBP w Żabnie) oraz Katarzyna Bień (M-GBP w Żabnie), przesłuchująca recytatorów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przyznała:

- w kategorii artystycznej: recytacja – gimnazja:
I. miejsce: Michał Kijowski (GP w Żabnie)
III. miejsce: Michał Mazur (GP w Żabnie)
Weronika Pszczoła (GP w Miechowicach Wielkich)
Beata Kwaśniak (GP w Żabnie)
Wyróżniono Kingę Łazarską (GP w Łęgu Tarnowskim), Karolinę Skórkę (GP w Tarnowcu) oraz Małgorzatę Ziobro (GP w Zaczarniu).

- w kategorii artystycznej: recytacja – szkoły ponadgimnazjalne: wyróżniono Darię Kaczówkę (I LO w Tarnowie).

Natomiast komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Anna Wierzbicka (M-GBP w Żabnie) oraz Kamil Patulski (instruktor muzyki w GCK w Żabnie), przesłuchująca recytatorów w kategorii artystycznej – poezja śpiewana, przyznała:

- w kategorii artystycznej: poezja śpiewana – szkoły podstawowe:
Nagroda: Łukasz Skubisz i Dominika Cecot (SP w Mikołajowicach)
Wyróżnienie: Justyna Kusior (SP w Mikołajowicach).

- w kategorii artystycznej: poezja śpiewana – szkoły ponadgimnazjalne:
Nagroda: Magdalena Pulit i Katarzyna Pulit (II LO w Tarnowie)
Wyróżnienie: Aleksandra Skruch, Michał Kosiorowski i Szczepan Pyrcz (ZSP w Ryglicach) oraz Katarzyna Świerczek i Rafał Bil (ZSP w Zakliczynie).

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się osoby, którym przyznano I., II. lub III. miejsce oraz osoba wyróżniona w kategorii recytacja – szkoły ponadgimnazjalne. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.
Finał VI Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2013 odbędzie się 24 października o godz. 9.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

 

Honorowy patronat nad Turniejem objął Burmistrz Żabna oraz Starosta Tarnowski.

   


 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com