Na zaproszenie uczestników Dyskusyjnych Klubów Książki, które działają przy Filiach bibliotecznych na terenie gminy Żabno przybył na spotkanie autorskie Grzegorza Kasdepke - polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Pisarz spotkał się z czytelnikami w trzech filiach Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, tj. w Otfinowie, Niedomicach oraz Niecieczy.

 

 


Grzegorz Kasdepke - autor takich książek jak „Detektyw Pozytywka”, „Kacperiada”, ”Kuba i Buba”, podczas spotkania ciekawie opowiadał o swoim życiu i pracy pisarskiej. Podkreślił, iż swój dorobek literacki zawdzięcza synowi Kacprowi, który inspiruje go do pisania i dzieli z nim pasję czytania książek i komiksów. Za kanwę niejednej powieści posłużyły pisarzowi jego własne przeżycia z dzieciństwa.
Opowiadając o książkach autor żartował, angażował uczestników spotkania do rozmowy, w której dzieci bardzo chętnie brały udział, szczególnie gdy autor przeszedł do książek „Co to znaczy....” omawiając frazeologizmy.

Nie obyło się również bez pytań do pisarza. Dzieci były ciekawe, od kiedy Pan Kasdepke pisze, jakie książki lubi czytać, czemu został autorem dla dzieci itp. Spotkania były ciekawe i przebiegały w miłej atmosferze.

Na zakończenie każdego ze spotkań do pisarza ustawiała się długa kolejka czytelników pragnących zdobyć autograf. Autor nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które z zaangażowaniem wzięły udział w tej niecodziennej lekcji literatury.

 


 NIEDOMICE


 OTFINÓW

 

 


 

 NIECIECZA