pokazminiW piątkowy wieczór w Filii bibliotecznej w Niecieczy odbył się pokaz wizażu i makijażu, połączony z degustacją pierwszych na rynku polskim kaw funkcjonalnych. Spotkanie w bibliotece zostało przygotowane dla wszystkich mieszkanek Niecieczy, które mogły w ten sposób przyjemnie i pożytecznie spędzić swój wolny czas.

Panie miały okazję poznać również produkty i środki przeznaczone do pielęgnacji, czyszczenia i ochrony urządzeń domowych m. in. kuchennych czy łazienkowych, które są bezpieczne dla zdrowia wszystkich domowników, a stworzone zostały przede wszystkim z myślą o alergikach. Na pokazie można było dowiedzieć się wszystkiego o kawach funkcjonalnych , które powstały, aby odpowiadać na najważniejsze potrzeby współczesnego człowieka. Są to kawy wzbogacone o szereg drogocennych, bioaktywnych składników, mających za zadanie chronić nasze zdrowie, poprawiać samopoczucie i przywracać równowagę. Każda z pań mogła spróbować kawy, która najbardziej odpowiadała jej potrzebom. Pierwszą część pokazu prowadziła Małgorzata Jewiarz.

Głównym punktem wieczoru był pokaz makijażu i wizażu, połączony z profesjonalnymi poradami wizażystki. Uczestniczki spotkania dowiedziały się wiele o kosmetykach mineralnych – czym są, jak je stosować, a przede wszystkim jak podkreślić urodę odpowiednim makijażem. Poznały tajniki profesjonalnego makijażu, który na ochotniczce - krok po kroku - objaśniała wizażystka i makijażystka Katarzyna Owca. Panie mogły skorzystać również z bezpłatnej analizy kolorystycznej, dzięki czemu dowiedziały się jaki typ urody prezentują, a co za tym idzie – jaki makijaż powinny stosować i w jakim kolorze ubrań prezentują się najlepiej.
Organizacja pokazu w bibliotece to również promocja odpowiedniej do spotkania literatury: „Piękny makijaż krok po kroku” Dominique de Vorges, „Wyglądaj pięknie każdego dnia” Lindy Bird”, „Kawa. Sekrety parzenia” Szymona Jackowskiego, „Kawa. Sekrety baristy” książka pod redakcją Longiny Rutkowskiej.