czegouszymini29 listopada odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Otfinowie. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka Agaty Tyszki pt. „Czego uszy nie widzą”

 

 

 

„Czego uszy nie widzą” to książka, która w żartobliwy sposób przybliża problemy rodziny Bronzików.

Nad rodzinę Bronzików nadciągnęły czarne chmury... Mama wyjechała na przedłużającą się delegację, a tata postanowił przewartościować priorytety i wiedzie gdzieś żywot pustelnika. Zdane tylko na siebie trzy siostry myślą, że nic gorszego już ich nie spotka. Wkrótce jednak okaże się, że wszystko jeszcze przed nimi. Przybycie oschłego i wymagającego dziadka to dopiero początek kłopotów.

Klubowiczom w książce najbardziej podobał się pojedynek na przysłowia między dziadkiem a Michaliną. Polegał on na tym, że codziennie rano senior przyczepiał do tablicy korkowej przysłowie związane z jakąś częścią ciała (na życzenie Zuzi, najmłodszej siostry). Gdy wychodził z psem na spacer, Michalina wyszukiwała przysłowie zazwyczaj zaprzeczające poprzedniemu. Było to bardzo zabawne, tym bardziej, że później Zuzia zaczęła wymyślać własne przysłowia typu: "Kto ma zdrowe cielę, ten lubi niedzielę". Tak więc humoru w książce na pewno nie brakowało.

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki podsumowując, chcieliby polecić tą książkę tym, którzy pragną jakiejś odmiany, odrobiny rozrywki czy po prostu zabicia czasu. Gwarantują, że nikt nie będzie się przy niej nudził.
Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zaplanowano na 20 grudnia o godz. 14.00, a jego tematem będzie powieść Katarzyny Sowuli pt. „Dzień cukierka bez papierka”