Po raz kolejny spotkali się rodzice i ich dzieci w wieku od 0 do 3 lat w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. Było to spotkanie w ramach działalności Akademii Młodych Rodziców utworzonej dzięki grantowi z programu „Aktywna Biblioteka”.

Tym razem toczyła się dyskusja na temat żywienia dzieci. Anna Bojko – dietetyk odpowiadała na liczne pytania, które zadawali rodzice małych dzieci.

Doradzała, aby niejadka nie zmuszać do jedzenia. Natomiast powinien dużo pić, najlepiej mało słodką herbatę lub gotowaną przez 3 minuty wodę. Jadłospis stopniowo należy zmieniać, gdyż maluch ma delikatny układ pokarmowy.

Z dietetykiem odbędą się jeszcze dwa spotkania w maju i czerwcu. Za tydzień tj. 30 kwietnia gościć będzie pediatra Alicja Jaworska. Spotkanie odbędzie się w Sali Klubowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-