podajminiW Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się drugie spotkanie w ramach Mikrograntu „Podaj dalej” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na spotkanie zostali zaproszeni bibliotekarze z bibliotek partnerskich: GBP w Lisiej Górze, MBP w Radłowie oraz GBP w Rzepienniku Strzyżewskim, a także władze samorządowe oraz przyjaciele biblioteki.

Uczestnicy zajęć zapoznali się z tematami: „Potrzeby społeczności a oferowany dostęp do zasobów bibliotecznych. Tworzenie ankiety” oraz „Informowanie i edukacja w zakresie wykorzystania nowych form dostępu do zasobów bibliotecznych”. Wykład i pokaz multimedialny przygotowała Małgorzata Smolik z Filii Bibliotecznej w Otfinowie.

Szkolenie na temat: „Organizacja przestrzeni bibliotecznej. Ćwiczenia na kreatywność” oraz „Nowoczesne formy dostępu do zasobów bibliotecznych i przykłady ich zastosowania” przeprowadziła Renata Gniadkowska z Filii Bibliotecznej w Niedomicach.
W ramach mikrograntu zaplanowano jeszcze dwa spotkania, które odbędą się w czerwcu.