Świetlica „Jesienne Klimaty” to projekt, jaki Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie realizowała dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w Konkursie Granowym „Aktywna Biblioteka” Programu Rozwoju Bibliotek 2012.

Program kierowany był do osób starszych z terenu gminy Żabno. W trakcie jego trwania seniorzy mieli możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach. W ramach działalności Świetlicy odbył się kurs komputerowy, warsztaty decoupage, malarskie, robótek ręcznych, a także warsztaty garncarskie. Wszystkie inicjatywy cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Na spotkanie podsumowujące projekt, które odbędzie się 26 czerwca o godz. 17:00,  M-GBP w Żabnie serdecznie zaprasza wszystkie osoby biorące udział w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę „Jesienne Klimaty”. Podczas uroczystości uczestnikom warsztatów zostaną wręczone certyfikaty, będzie można również obejrzeć wystawę prac, które powstawały na poszczególnych warsztatach.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-