„Dziewczynka z parku” była przedmiotem dyskusji członków młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbyło się w miesiącu lutym w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

Książka omawiana na spotkaniu to kolejna powieść Barbary Kosmowskiej przeznaczona dla dzieci od 7 lat. Główna bohaterka Andzia mieszka tylko z mamą. Tata zmarł pół roku temu. Zabrał ze sobą dużo ważnych rzeczy: długie rozmowy, śmiech, smak sernika i wspólne spacery po parku. Dziewczynka tęskni za tatusiem, a wspomnienia, które bolą są najcenniejsze, gdyż pomagają przetrwać w okresie żałoby.
Klubowicze po przeczytaniu „Dziewczynki z parku” stwierdzili, że jest to książka ciekawa i pouczająca. Mówi w prosty sposób o śmierci i stracie najbliższej osoby. Młodzi czytelnicy zachwyceni byli postawą dziewczynki, która, mimo że była jeszcze dzieckiem, zachowała się jak dorosły.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 27 marca, na którym omawiana będzie powieść Mariusza Niemyckiego pt. „Zuzia i panna N”.