Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają do udziału w V Międzygminnym Konkursie Recytatorskim.

PATRONAT HONOROWY:
Pan Stanisław Kusior  – Burmistrz Żabna
Pan Stanisław Początek – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej

REGULAMIN KONKURSU
Organizatorzy: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Dąbrowski Dom Kultury.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości ks. Janusza St. Pasierba. Konkurs ma za zadanie wzbogacić obchody Roku ks. Janusza St. Pasierba w obu gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska.

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

2. Uczestnicy konkursu prezentują 2 teksty ks. Janusza St. Pasierba, czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

3. Uczestników oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja. Dokona ona oceny według następujących kryteriów:
- dobór repertuaru (wartość artystyczna),
- interpretacja utworów,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.

4. Konkurs odbędzie się dwuetapowo:
- eliminacje (dla uczestników z terenu gminy Żabno), Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, ul. Jagiełły - 14.05.2013 r. godz.10.00,
- eliminacje (dla uczestników z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska), Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Polna 13 - 15.05.2013 r. godz.10.00,
- finał międzygminny w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, ul. Jagiełły 20.05.2013 r. godz.9.00.
Jury zakwalifikuje do konkursu finałowego laureatów, dodatkowo może zakwalifikować osoby wyróżnione.

5. Organizatorzy zapewniają dla wszystkich dyplomy uczestnictwa, dla laureatów eliminacji
i finału nagrody rzeczowe.

6. Kartę zgłoszenia do eliminacji gminnych konkursu prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8.05.2013 r. na podany poniżej adres lub e-mailem (drogą elektroniczną – za potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia listem zwrotnym):
ul. W. Jagiełły16
33-240 Żabno

7. W ramach Finału V Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się spotkanie z Maciejem Gąsiorkiem, aktorem Teatru Rampa w Warszawie – monodram oparty na tekstach ks. J. St. Pasierba „Szepty Pana Boga”.

8. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Jury konkursu. Przesłanie zgłoszenia do udziału w konkursie jest  równoznaczne z akceptacją wszystkich punktów regulaminu.

9. Informacji na temat konkursu udziela Marta Warias– Dyrektor MGBP – nr tel. 14 645 69 31.

ZAPRASZAMY!!!

UWAGA: UDZIAŁ W KONKURSIE JEST RÓWNOZNACZNY Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU I ZGODĄ NA PUBLIKACJE DANYCH OSOBOWYCH: UJAWNIENIE LISTY LAUREATÓW NA STRONIE INTERNETOWEJ I ZAMIESZCZENIE FOTOGRAFII W PRASIE I NA STRONACH INTERNETOWYCH.